Dobre drzwi zewnętrzne – 4 podstawowe cechy

Drzwi zewnętrzne, czy to w mieszkaniu blokowym, czy w domu, mają do odegrania ważną rolę, mianowicie mają chronić nas przed włamaniami i niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi. Ich wybór nie powinien być zatem przypadkowy. Oto 4 kluczowe cechy dobrych drzwi wejściowych.

Dźwiękoszczelność

Hałasy na klatce schodowej to rzecz nagminna. Mieszkając w bloku warto wybrać więc drzwi wejściowe odznaczające się wysokim współczynnikiem izolacji akustycznej. Prawidło to ma też swoje zastosowanie w przypadku domów wolno stojących, szczególnie jeśli usytuowane są w ruchliwych, głośnych lokalizacjach. Jeśli chcemy zminimalizować w domu dźwięki nadchodzące z ulicy, postawmy na drzwi o dobrych właściwościach wygłuszających.

Termoizolacja

Zarówno w domach, jak i w mieszkaniach w bloku, często pojawia się problem uciekania ciepła z lokalu oraz napływu zimnego powietrza z zewnątrz. Wbrew pozorom nie jest to tylko spowodowane nieszczelnymi oknami czy źle zaizolowanymi ścianami, ale także drzwiami charakteryzującymi się kiepską izolacyjnością termiczną. Jeśli zależy nam na jak najniższych stratach ciepła w domu, warto wybrać drzwi wejściowe o niskim współczynniku przenikania ciepła.

Dobra jakość

Drzwi zewnętrzne są mocno eksploatowanym i narażonym na działanie czynników zewnętrznych elementem domu. Warto więc postawić na solidny model wykonany z dobrej jakości, trwałych materiałów, wyposażony w odpowiednie powłoki, uszczelki, zabezpieczenia przed uszkodzeniami. Dobrej klasy drzwi wejściowe posłużą nam dobrze bez straty na jakości i na wyglądzie znacznie dłużej niż produkt kiepskiego gatunku.

Bezpieczeństwo

Jeśli chcemy czuć się w swoim domu w pełni bezpiecznie, drzwi wejściowe powinny być wyposażone w elementy chroniące przed włamaniami, takie jak na przykład: dodatkowe pręty lub blachy wewnątrz konstrukcji zabezpieczające przed przecięciem, elementy antywyważeniowe, dobrej klasy, solidne, certyfikowane zamki.