Drzwi do małego domku na przedmieściach

Marząc o niewielkim domku z ogródkiem i zamieszkaniu w cichej okolicy na obrzeżach miasta, powinniśmy zawczasu pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu naszego mienia przed kradzieżą. Służą do tego solidne i mocne drzwi wejściowe zewnętrzne, chroniące też przed wpływem pogody, ale wybór najlepszych jest trudniejszy, niż nam się wydaje.

Bezpieczeństwo i ciepło, co je zagwarantuje.

Zanim podejmiemy błędną decyzję, musimy zdać sobie sprawę z faktu, że drzwi zewnetrzne kupuje się raz na kilka lat, a nawet dziesięcioleci. Produkuje się je z najróżniejszych materiałów, spośród których zawsze trzeba wybrać ten, gwarantujący najwyższą odporność. Nie da się ukryć, że najbardziej solidne i wytrzymałe będą drzwi zewnętrzne metalowe, odporne nie tylko na niekorzystne warunki atmosferyczne, ale i próby włamania. W procesie ich produkcji wykorzystuje się elementy ze stali ocynkowanej zabezpieczonej przed korozją albo lżejszego, ale niemal tak samo wytrzymałego aluminium. Powierzchnia drzwi dla lepszej ochrony jest powleczona wodoodpornym laminatem lub lakierowana proszkowo. Najchętniej są wybierane drzwi zewnętrzne antywłamaniowe, wyposażone w wielopunktowy system ryglowania oraz mające wszystkie wymagane w naszym kraju atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Innym rodzajem drzwi, dobrze zabezpieczającym wejście do domu są stylowe, modne drzwi drewniane zewnętrzne. Drewno to materiał od wieków używany w budownictwie, a decydując się na jego zastosowanie, możemy mieć stuprocentową pewność, że zimno i wilgoć nie będą miały do nas dostępu. Praktycznie każde drzwi zewnętrzne drewniane stworzą barierę cieplną odporną na gwałtowne zmiany temperatury. Mieszkając w domu jednorodzinnym, nie jesteśmy ponadto skazani na typowe jednoskrzydłowe modele i możemy spokojnie zdecydować się na montaż szerokich drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych, które podkreślą efektowny wygląd całej elewacji.

Drzwi wewnętrzne, ważny element wykończeniowy.

Jednak budując i wykańczając wymarzony dom, nie możemy również zapomnieć o drzwiach wewnętrznych. Ceny ich na szczęście nie są zbyt wysokie, a duży wybór ułatwi zakup najbardziej nam odpowiadających. Doskonale sprawdzą się już tanie drzwi wewnętrzne białe, zrobione z PCV. Ich użytkowanie wymaga zachowania pewnej ostrożności, ponieważ w przypadku pęknięcia nie będzie można ich naprawić. Z tego też powodu lepsze i przede wszystkim wytrzymalsze będą drzwi wewnętrzne drewniane. Nie tylko bezawaryjnie zniosą intensywną, codzienną eksploatację, ale swoim wyjątkowo atrakcyjnym wyglądem pokreślą charakter i indywidualny styl każdego pomieszczenia w naszym domu. Drewno jest powszechnie wykorzystywane w wielu modelach dostępnych w sklepach skrzydeł drzwiowych, między innymi w drzwiach wewnętrznych dwuskrzydłowych, chętnie zakładanych na połączeniu jadalni z salonem. Można też zdecydować się na montaż w tym miejscu drzwi wewnętrznych szklanych, ale w mniejszych pokojach lepszym rozwiązaniem będą funkcjonalne drzwi przesuwne wewnętrzne, pozwalające zaoszczędzić sporo wolnej przestrzeni.

1 komentarz

  1. A drzwi do sypialni powinny być przede wszystkim wyciszające, bez jakoś przesadnie prześwitującej szyby, bo chodzi o to, by jak najlepiej się wyspać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *