Potrzebny ci dodatkowy garaż? Postaw na blaszaka!

Garaże blaszane są najczęściej wybierane, w sytuacji, kiedy zależy nam na szybkim montażu małego budynku potrzebnego do przechowywania pojazdu albo stworzenia składziku lub warsztatu. Oto pięć zalet blaszaka, które przesądzają o jego niesłabnącej popularności.

Po pierwsze – szybkie w budowie

Podczas gdy wybudowanie garażu murowanego to dość czasochłonne i pracochłonne przedsięwzięcie, garaż blaszany stanie na naszej posesji w zaledwie godzinę. Ze względu na swoją prostą konstrukcję, garaże blaszane to wyjątkowo szybkie w montażu mini-budynki. Warto również wspomnieć, iż większość firm parających się sprzedażą blaszaków, zajmuje się również ich dostawą i montażem (odpłatnie lub nieodpłatnie w zależności od firmy), co z punktu widzenia nabywcy jest dużym ułatwieniem. Jedyne, co musimy zrobić, to przygotować podłoże pod garaż – betonową wylewkę lub płyty.

Po drugie – długo żywotne i odporne

Jeśli tylko nasz garaż blaszany nie będzie usytuowany na zbyt podmokłych terenach, odwdzięczy nam się sługą żywotnością oraz trwałością. Nowoczesne garaże blaszane budowane są ze specjalnej, odpornej na korozję blachy ocynkowanej lub akrylowej. Ponadto garaże blaszane charakteryzują się solidną, wzmocnioną konstrukcją, co sprawia, że wcale nie pozostają w tyle za garażami murowanymi. Są zaś od nich dużo szybsze i tańsze w budowie.

Po trzecie – łatwe w przenoszeniu

Garaż blaszany, w przeciwieństwie do murowanego, może być praktycznie w każdej chwili zdemontowany, przeniesiony w inne miejsce na działce lub wywieziony na inną posesję. Jest to bardzo istotna zaleta, szczególnie, gdy zamierzamy postawić budynek tymczasowo, na przykład gdy chcemy tylko przez pewien okres trzymać na posesji dodatkowe pojazdy lub gdy czasowo potrzebujemy małej przechowalni. Ponadto garaż blaszany łatwo przetransportujemy w inne miejsce działki, kiedy zmieni nam się koncepcja aranżacyjna ogrodu.

Po czwarte – wszechstronne

Garaże blaszane posiadają bardzo duże spektrum zastosowań. Mogą stanowić miejsce, w którym przechowujemy pojazdy, sprzęty czy drobniejsze akcesoria domowe, coraz częściej też służą jako miejsce wykonywania działalności gospodarczej lub hobbystycznej. Fakt, iż garaże blaszane dostępne są dziś w ogromnej palecie odmian, a co więcej, możliwe jest wykonanie blaszaka na zamówienie (o dowolnych gabarytach, kształtach, z indywidualnie dobranym wyposażeniem) wpływa na to, iż cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *